Fotky
27. - 28.7. Albufeira, Silves Portugalsko 2007 12. - 16.8. Údolím řeky Douro

4., 9. - 11.8. Lisabon - Festival dos Oceanos

Versão portuguesa

Od 28.7. do 12.8. se v Lisabonu konal Festival Oceánů (Festival dos Oceanos). Poměrně vznešený název pod sebou skrýval několik různorodých akcí, více méně (někdy skoro vůbec) spojených s vodou a oceány. 

4.8. Koncert s ohňostrojem

První z akcí, na které jsem se vypravil, toho s oceány moc společného neměla. Což jí nijak neubíralo na atraktivitě. Jednalo se o koncert na Praça do Comércio kde vystoupily tři skupiny: portugalská hip-hopová skupina Expensive Soul, britská skupina Human League a nakonec brazilský rapper Marcelo D2. Human League mají docela dost známých písniček (hlavně z 80. let) a portugalština se kupodivu docela hodí jak k hip-hopu tak k rapu talže všechny koncerty byly vydařené. A navíc zadarmo ;-) Ale stejně asi nejlepší částí večera byl velký ohňostroj doprovázený muzikou - ohňostroj byl odpalován z kraje náměstí takže měl člověk skoro pocit že ho má na dosah ruky což na jeho působivosti hodně přidávalo.


Praça do Comércio při koncertu Expensive Soul


Human League


9. - 10.8. Ledové sochy

Výstava ledových soch na Praça do Comércio byla trochu zklamání. Představoval jsem si něco trochu velkolepějšího ale to bych toho asi při 30 stupňových pařácích asi chtěl moc :-)


"Ledovec" na Praça do Comércio


Klášter Mosteiro dos Jerónimos vyrytý do bloku ledu

11.8. Ocean Parade

Za to Ocean Parade v předposlední den festivalu byla velmi příjemným překvapením. Čekal že se bude jednat jen o průvod s nafukovacími balóny ve tvaru mořských potvor. Místo toho jsem se stal účastníkem velkého divadelního představení kde účinkujícími byli obří loutky - ony nafukovací balóny. Celé se to konalu v areálu bývalého Expa. Představení začalo kousek od Oceanária a ve svém průběhu se přesunulo podél nákupního centra Vasco de Gama ke koncertní hale Pavilhão Atlântico. Z toho už vyplývá že se představení neodehrávalo na žádném pódiu (těžko si také představit tak obří pódium na které by se vešlo) ale přímo na ulici a vodiči loutek se tak museli proplétat mezi diváky. Divák se tak dostával do situací kdy má na hlavě klepeto 15-ti metrového raka nebo kdy se na něj řítí ozubená tlama mořského hada. Představení bylo místy trochu abstraktní (nebo jsem prostě jen nepochopil co chtěl básník vyjádřit) ale děj se točil kolem raka co našel na dně moře perlu o kterou musel později bojovat s hadem a chobotnicí. Na konci jsem trochu postrádal nějakou pointu (buď jsem jí nepochytil a nebo tam nebyla) ale to představení na kráse neubralo. Tečkou za ním byl malý ohňostroj.